Сторінка батьків

ПРИЙОМИ, ЩО ПОЛЕГШАТЬ ДИТИНІ РАНКОВІ  ПРОЩАННЯ
1. Навчіться  прощатися з дитиною швидко. Не затягуйте розcтавання. Інакше малюк відчує ваше занепокоєння і йому буде ще складніше заспокоїтися.
2. Покладіть малюку до кишеньки яку-небудь пам’ятну річ, що нагадуватиме про вас і про те, як сильно ви його любите.
3. Ніколи не намагайтеся «вислизнути» непомітно від дитини, якщо хочете, щоб вона довіряла вам.
4. Вигадайте забавний ритуал  прощання й дотримуйтеся його, наприклад, завжди цілуйте дитину в щічку, а потім ніжно носиками або що-небудь подібне.
5. Чітко дайте дитині зрозуміти, що хоч би які істерики вона влаштовувала, їй усе одно доведеться йти до дитячого садка. Якщо ви хоч раз піддастеся дитині, надалі вам буде вже набагато складніше впоратися з її вередуваннями та слізьми.
Вперше до садочка

Спершу залиште її в садку на кілька годин, потім – на півдня. Невдовзі все ввійде в належний ритм. Різноманітні іграшки, можливість гратися з іншими дітьми зацікавлюють малят, і вони звикають до дитячого садочка. Найголовніше, щоб перші враження були позитивними. Розповідайте дитині якомога більше доброго про садок і активно привчайте до самообслуговування, до гігієни.Батьків часто турбує, як одягати дитину до дитсадка. Насамперед так, щоб їй було зручно. Одяг має бути міцним, не ускладнювати рухів дітей, і таким, щоб малюк сам міг вільно роздягатися й одягатися. Безумовно, матері простіше самій одягти і роздягти дитину, але варто бути терплячими – нехай учиться самостійно, сам дорослішає. Перетворіть цю «процедуру» на гру.